fbpx

Видео: Погледнете како беше на свадбата на голманот Борко Ристовски и Николина

Репрезентативниот ракометен голман Борко Ристовски и неговата партнерка Николина претходната година склучија граѓански брак, а викендов направија свадба.

Свадбата беше во еден луксузен македонски хотел, а на истата присуствуваа најблиските роднини и пријатели на парот

Борко беше облечен во одело, а невестата во бел фустан со поширок долен дел. На свадбата присуствуваше и нивниот син Душан.

Свадбената торта на познатиот пар беше со црно – златна боја, а на црниот дел со златни букви имаше испишано текст.

 

View this post on Instagram

 

✨✨✨💎💎💎✨✨✨💘

A post shared by NIKOLINA RISTOVSKA (@ninaristovska) on